Co musisz wiedzieć o Zanzibarze?

Jeśli w tym roku planujesz spędzić trochę czasu na Zanzibarze, przygotowaliśmy dla ciebie niezbędne informacje o tym, co powinieneś wiedzieć o tej wyspie.

Podstawowe informacje

Zanzibar leży na Oceanie Indyjskim i jest największą wyspą archipelagu. Należy do Tanzanii, chociaż ma swój rząd, parlament i prezydenta. Niegdyś skolonizowany przez Arabów i przez jakiś czas przez Portugalczyków - w latach 70. XX wieku zyskał niepodległość, by wejść w unię z Tanganiką i stworzyć właśnie Tanzanię. Na Zanzibarze potrzebujesz wizę, ale nie ma problemów z dostaniem jej na zanzibarskim lotnisku. Przez 30 dni możesz legalnie zwiedzać wyspę. Do obowiązkowych szczepień należy to przeciwko żółtej febrze - i radzimy się do niego zastosować. Obowiązującą walutą jest szyling tanzański, jednak wszędzie bez problemu zapłacimy w dolarach amerykańskich (z euro nie jest już to takie oczywiste). W stolicy znajdziemy bankomaty, ale najlepiej wymieniać pieniądze w banku używając do tego większych nominałów. Kiedy lepiej nie jechać na Zanzibar? Podczas wyborów oraz ramadanu - dominującą religią jest islam, dlatego większość restauracji i punktów z jedzeniem będzie zamknięte przez cały dzień. Nie polecamy również chodzić w kostiumie kąpielowym poza plażą i hotelami, ze względu na religię. Pamiętajmy, że to my jesteśmy gośćmi i powinniśmy się dostosować do obowiązujących zasad.

Co zwiedzać?

Zanzibar oferuje szereg atrakcji, zarówno dla tych osób, które lubią spędzać czas aktywnie, jak i dla tych, którzy wolą leżeć plackiem na plaży i się opalać. A plaże do tego zachęcają - białe, piaszczyste, można znaleźć takie, na których jest mniej ludzi, błękitne niebo i przyjemne słońce. Klimat tropikalny, czyli stale utrzymująca się temperatura i wysoka wilgotność powietrza. Istnieje bardzo dużo miejsc przygotowanych specjalnie dla miłośników nurkowania i podziwiania raf koralowych. Warto wybrać się do jedynego parku narodowego - Jozani Forest i na własne oczy zobaczyć endemiczne małpy, zwane gerezami rudymi. Zanzibar to jedyne miejsce na świecie, w którym możemy je spotkać! Pełno tu również innych egzotycznych zwierząt, za których zdjęcia możemy dostać dużo pieniędzy w Europie. Jest kolorowo, wielokulturowo - dla tych, którzy lubią spacery po zabytkowych miejscach - koniecznie zwiedźcie Stone Tone, czyli zabytkowe centrum miasta Zanzibar. Do dnia dzisiejszego można zobaczyć tutaj pomieszczenia, w których trzymano niewolników przeznaczonych na targ!

O serwisie

Na naszej stronie dowiesz się jak bezpiecznie żeglować, jak przygotować się do żeglarstwa oraz czy masaż pomoże nam na zmęczenie i stres.

sklep żeglarski

zanzibar wycieczka na wczasy z planetescape

Kontakt

ul. Solec 22, Warszawa

804 569 874

kontakt@aktywnomania.pl

Galeria