Elementarz masażu sportowego

Masaż sportowy z którego korzystają głównie sportowcy ma dużo pozytywnych skutków, które są przeznaczone nie tylko dla zawodników sportowych.

Musimy wiedzieć, że jeśli chcemy uprawiać jakiś sport musimy podejść do tego kompleksowo. Ważna jest systematyczność wykonywanych ćwiczeń, stopniowe zwiększanie intensywności wysiłku ale także dieta oraz regeneracja tuż po wykonanej aktywności. Jest to podstawa dla każdego sportowca, który ćwiczy wyczynowo.

Masaż dla sportowca

Jeśli nie jesteśmy odpowiednio przygotowani do treningu może skończyć się on kontuzją. Z drugiej strony sam masaż nie zastąpi nam treningu i nie możemy tylko i wyłącznie na nim bazować. Rozpoczynając jakąkolwiek aktywność fizyczną musimy pamiętać o rozgrzewce i rozluźnieniu się po właściwym treningu.

Plusy masażu sportowego

Każdy z zawodników ma inne techniki, które stosuje podczas treningu. Podobnie jest przy masażu. Rodzaj, cel i intensywność sesji masażu jest zależne od tego, co potrzebuje sportowiec.

Plusami masażu sportowego może być rozluźnienie mięśni, przyczepów i więzadeł jednak przed intensywnymi zawodami chodzi o to aby mięśnie stały się lepiej ukrwione i utlenione a także odżywione aby ich możliwości pracy zwiększyły się.

Masaż sportowy a regeneracyjny

Głównym celem masażysty jest praca na mięśniach, które pracowały na najwyższych obrotach. Techniki masażu mające im ulżyć są bardzo intensywne i szybkie. Najwięcej czasu zajmuje ugniatanie i rozciągane mięśni. Tego typu zabieg musi trwać około 45 minut a łącznie z właściwym masażem nie powinien przekroczyć limitu czasu czyli 90 minut. Masaż sportowy może być stosowany częściej niż ten regeneracyjny. Z kolei ten drugi powinien być wykonywany z pewną regularnością czasową.

Przed rozpoczęciem sesji masażu istotna jest konsultacja z fizjoterapeutą, który bada manualnie poszczególne części ciała (elementy układu ruchu). Pomoże on określić plan treningowy łącznie z masażami, które pomogą w regeneracji organizmu po intensywnym wysiłku. Wiedząc na jakim poziomie jest stan stawów i mięśni zaplanuje on zabiegi tak aby efekt dla zawodnika sportowego był jak najlepszy.

O serwisie

Na naszej stronie dowiesz się jak bezpiecznie żeglować, jak przygotować się do żeglarstwa oraz czy masaż pomoże nam na zmęczenie i stres.

sklep żeglarski

zanzibar wycieczka na wczasy z planetescape

Kontakt

ul. Solec 22, Warszawa

804 569 874

kontakt@aktywnomania.pl

Galeria