Kamienne Miasto na Zanzibarze

Zanzibar - egzotyczny z samej nazwy. Mała wyspa, która leży na Oceanie Indyjskim i w całości należy do Tanzanii - a ta z kolei powstała poprzez połączenie Tanganiki i Zanzibaru. Wytrawni turyści mówią, że samochodem spokojnie można zjeździć calutki Zanzibar w 7 dni (i niczego przy tym nie tracąc). Nic dziwnego, że ta największa wyspa Archipelagu Zanzibar jest coraz częstszym kierunkiem podróży Europejczyków.

Legenda o Zanzibarze

Według legendy, portugalscy żeglarze dopłynęli na Zanzibar, ponieważ skusił ich unoszący się z wyspy zapach goździków, gałki muszkatołowej, cynamonu, kardamonu, imbiru i słodkiej wanilii. Ten sam zapach skusił również wielu innych handlujących żeglarzy - co nikogo dzisiaj nie dziwi, ponieważ wyspa słynie z bogactwa różnego rodzaju przypraw, a tym samym stała się rajem dla smakoszy.

Nie znudzisz się

Mamy często niesłuszne wyobrażenie o wakacjach na wyspach - że "poza" przepięknymi widokami, nie ma tam nic do robienia oprócz leżenia plackiem na plaży i opalania się. I o ile taki wypoczynek jest przyjemny przez pierwsze trzy dni, później staje się męką. Nic bardziej mylnego! Nie musisz obawiać się, że znudzi cię tak piękna wyspa jak Zanzibar. Bo jeśli już się wyleżysz na rajskich plażach, zawsze możesz...

Odwiedzić miasto Zanzibar

Centrum miasta, czyli Stone Town zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. Tłumacząc nazwę z języka angielskiego - Kamienne Miasto. Zabytkowa architektura, kolory, wielokulturowość sprawiają, ze ma się wrażenie cofnięcia w czasie o co najmniej kilka wieków. Do niechlubnych ciekawostek należy fakt, że Zanzibar był jednym z najważniejszych miast jeśli chodzi o handel niewolników. W Kamiennym Mieście możemy zwiedzić dawny targ niewolników, na którym udostępnione turystom są pomieszczenia, które służyły za "przechowalnię" niewolników. W centrum tego targu stoi katedra katolicka. Oprócz dawnego targu niewolników, polecamy wybranie się na nocny targ Forodhani Gardens, na którym najemy się do syta rybami, owocami morza, świeżymi warzywami i owocami tropikalnymi. Co więcej można powiedzieć o Stone Town - nie ma tu ruchu samochodowego z prostej przyczyny, samochody nie mieszczą się w wąskich uliczkach, także mieszkańcom i przyjezdnym pozostaje poruszać się za pomocą roweru bądź motocyklu.

Dodajmy jeszcze, że na ogromnych i kolorowych targach Zanzibaru trzeba koniecznie kupić przyprawy, które niegdyś zwabiły portugalskich żeglarzy. Nigdzie indziej nie są tak aromatyczne!

 

O serwisie

Na naszej stronie dowiesz się jak bezpiecznie żeglować, jak przygotować się do żeglarstwa oraz czy masaż pomoże nam na zmęczenie i stres.

sklep żeglarski

zanzibar wycieczka na wczasy z planetescape

Kontakt

ul. Solec 22, Warszawa

804 569 874

kontakt@aktywnomania.pl

Galeria