Kierunek Zanzibar

Zanzibar staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem turystycznym wśród Europejczyków. Jeśli należysz do miłośników tropikalnej fauny i flory i potrzebujesz odpoczynku z dala od cywilizacji to najlepsze miejsce, jakie mógłbyś wybrać. Dlaczego warto wybrać się na Zanzibar?

Ze względu na historię

W X wieku Zanzibar był kolonią arabską, a później, na początku XV wieku trafił pod panowanie Portugalii. Taki stan rzeczy trwał przez prawie dwieście lat, by pod koniec XVII wieku ponownie przejść w ręce sułtanów Omanu. W 1963 roku wyspy uzyskały niepodległość, by w 1964 połączyć się z Tanganiką tym samym stwarzając znaną nam dzisiaj Tanzanię. Zanzibar jest największą wyspą archipelagu Zanzibar, ma jednak własny rząd, prezydenta i parlament. Spacerując po nim mocno odczuwamy wielokulturowość, ponieważ na wyspiarskiej części Tanzanii przez wieki mieszały się cztery ogromne kultury: europejska, arabska, hinduska i afrykańska. Istnieje pewna legenda, która głosi, że na Zanzibar sprowadził Portugalczyków aromatyczny zapach unoszący się wokół wyspy - i na pewno jest w tym ziarno prawdy, ponieważ do dnia dzisiejszego kraj ten zarabia głównie z eksportu przypraw. Najpopularniejszą przyprawą Zanzibaru są goździki, gałka muszkatołowa, cynamon i wanilia. Jedną z atrakcji turystycznych jest tzw. Spice Tour, czyli wycieczka po plantacjach przypraw.

Jozani Forest

Zanzibar jest przepiękny i znajdziemy na nim mnóstwo atrakcji przyrodniczych, w tym Jozani Forest, miejsce, w którym żyją słynne ślicznie ubarwione małpy gerezy rude. Oprócz nich, możemy się tu natknąć na egzotyczne ptaki, jaszczurki, kameleony oraz motyle! Nietrudno sobie wyobrazić, jak bardzo kolorowe jest to miejsce. Jeśli chodzi o roślinność, park obrastają potężne baobaby. Można wykupić sobie wycieczkę po tropikalnym lesie, a oprowadzać was będzie doświadczony przewodnik, który na pewno odsłoni przed wami niesamowite miejsca.

Kamienne Miasto

Centrum miasta Zanzibar, czyli Stone Town zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. Ta zabytkowa dzielnica przeniesie was swoim klimatem kilka wieków wstecz, a wieczorem zamieni się w magiczny targ, na którym będziecie mieli okazję zjeść pyszne lokalne specjały.

Wyspiarski klimat

Nawet jeśli nie przepadasz za wylegiwaniem się na plaży, na Zanzibarze na pewno nie będziesz się nudził. Można tu robić wiele rzeczy - w tym wynająć samochód i przejechać całą wyspę wzdłuż i wszerz. Istnieje też sporo miejscówek dla wielbicieli nurkowania lub wędkowania.

O serwisie

Na naszej stronie dowiesz się jak bezpiecznie żeglować, jak przygotować się do żeglarstwa oraz czy masaż pomoże nam na zmęczenie i stres.

sklep żeglarski

zanzibar wycieczka na wczasy z planetescape

Kontakt

ul. Solec 22, Warszawa

804 569 874

kontakt@aktywnomania.pl

Galeria