Masaż po treningu

Największa ilość osób, która decyduje o zmianie trybu życia i poprawieniu swojej kondycji fizycznej decyduje się na to wiosną. Jest to najlepszy okres, gdy wszystko do życia dopiero budzi się a do lata zostało jeszcze kilka miesięcy. Długie spacery czy treningi na świeżym powietrzu są bardzo korzystne także dla naszej psychiki jednak każdy intensywniejszy trening warto zakończyć masażem aby doprowadzić do przetrenowania swoich mięśni i całego organizmu.

Sport a kontuzje

Aktywność fizyczna jest bardzo korzystna dla każdego i wiedzą to chyba wszyscy. Niestety brak umiejętności i znajomości zasad treningu a nawet jeszcze inne przyczyny mogą doprowadzić do kontuzji, przeciążeń, nadwyrężenia etc. Są to stany bardzo bolesne, czasami nawet groźne dla naszego zdrowia i życia. Osoby uprawiające sport zwykle dążą do osiągnięcia jeszcze lepszej formy dlatego może przesadzić z ilością i intensywnością treningów.

 

SPA dla sportowców

Każdy z zawodników, który chce nieco podreperować swoje samopoczucie fizyczne i psychiczne powinien udać się do gabinetu odnowy biologicznej. Sztab trenerów i fizjoterapeutów będzie w stanie ocenić w jakim stanie jest zawodnik i jak mogą mu pomóc aby poczuł się lepiej.

Także sportowiec-amator może skorzystać z pomocy specjalistów bo zwykle ma mniejszą świadomość swojego ciała i wiedzę, która dotyczy rewitalizacji po wysiłku fizycznym. Czasami bardzo intensywnie oddziałuje na organizm tak zwanego „niedzielnego biegacza” niż się może mu się wydawać. Musimy wiedzieć, że nasze ciało po intensywnym treningu powinno otrzymać dawkę odnowy biologicznej aby mógł się zregenerować.

 

Masaż sportowy

Ma na celu przygotowanie mięśni do wysiłku fizycznego, likwiduje negatywne skutki przetrenowania czyli zbyt duże napięcie mięśni, zakwasy oraz skurcze. Te dolegliwości hamują wzrost formy i osiąganie coraz lepszych wyników. Masaż sportowy powysiłkowy ma za zadanie skrócenie czasu regeneracji organizmu, uefektywnienie przepływu krwi i limfy a także zmniejszenie powysiłkowego napięcia mięśniowego. Jeśli chodzi o wykonanie przypomina masaż leczniczy ale jest robiony bardziej energicznie i mocniej.

Należy pamiętać, że masaż nie służy tylko dla naszego odpoczynku ale także pomaga nam zregenerować ciało i umysł, poprawia nasze zdrowie i zwiększa wytrzymałość oraz siłę.

O serwisie

Na naszej stronie dowiesz się jak bezpiecznie żeglować, jak przygotować się do żeglarstwa oraz czy masaż pomoże nam na zmęczenie i stres.

sklep żeglarski

zanzibar wycieczka na wczasy z planetescape

Kontakt

ul. Solec 22, Warszawa

804 569 874

kontakt@aktywnomania.pl

Galeria