Masaż sportowy

Każdy zawodnik będący na poważnym poziomie swojej kariery sportowej wie, że elementem jego treningu jest także masaż, który dla laików będzie podobny do masażu klasycznego jednakże jest on wykonywany za pomocą większej siły i energii. Taki masaż jest niezbędnym elementem w którym ciało i psychika sportowca odbudowuje się, jest to odnowa biologiczna.

Kolejnymi plusami takiego masażu jest fakt, że zapobiega on kontuzjom, likwiduje skutki przetrenowania, rozgrzewa i relaksuje ciało sportowca i zapobiega powstawaniu zakwasów po intensywnych treningach. Masowanie ciała sportowca przypomina masaż izomeryczny, który ma na celu odbudować masę mięśniową i usprawnić mięśnie po urazie.

Rodzaje masażu sportowego

Masaż kondycyjny jak sama nazwa wskazuje ma na celu utrzymanie sportowca w dobrej kondycji w czasie wolnym od zawodów i rywalizacji sportowej (w trakcie martwego sezonu); zwykle przerwa nie jest zbyt długa jednak istotne jest utrzymanie mięśni sportowca w dobrym stanie. Masaż treningowy, który jest przeznaczony dla lekkoatletów, pływaków, tenisistów oraz kolarzy i polega wyłącznie na ugniataniu mięśni (jest zwykle wykonywany po 5 godzinach od treningu).

Masaż przed zawodami czyli sesje masażu na przynajmniej 2 dni przed rywalizacją sportową. Wzmacnia i rozluźnia mięśnie.

Masaż restytucyjny polega na rozluźnieniu mięśni w czasie zawodów. Poprawia krążenie krwi i przyspiesza przemianę materii.

Masaż sportowy przedwysiłkowy czyli coś w rodzaju uzupełnienia rozgrzewki przed większym wysiłkiem fizycznym.

Masaż sportowy międzywysiłkowy stosowany jest w przerwie zawodów aby utrzymać dobry poziom rozgrzania mięśni.

Masaż powysiłkowy przyczyniające się do szybkiej regeneracji mięśni po  mocno obciążającym treningu.

 

Plusy stosowania masażu sportowego

Każdy sportowiec, który ma robiony regularny i adekwatnie do potrzeb masaż zyskuje na tym wiele. Zaletami korzystania z tych masaży jest unikanie kontuzji, rozluźnienie i rozgrzanie mięśni, poprawa przemiany materii, pozbycie się skutków przetrenowania, usunięcie stanu zmęczenia mięśni i całego ciała oraz przyspieszenie krążenia krwi oraz chłonki a także oczywiście poprawa dopływu produktów odżywczych do mięśni.

O serwisie

Na naszej stronie dowiesz się jak bezpiecznie żeglować, jak przygotować się do żeglarstwa oraz czy masaż pomoże nam na zmęczenie i stres.

sklep żeglarski

zanzibar wycieczka na wczasy z planetescape

Kontakt

ul. Solec 22, Warszawa

804 569 874

kontakt@aktywnomania.pl

Galeria