Na co zwrócić uwagę przy wynajmowaniu jachtu?

Jeśli interesuje nas czarter jachtu powinniśmy zwrócić uwagę na kilka elementów aby całą transakcja przebiegła bezproblemowo. Ważne jest zwrócenie uwagi na kilka elementów w umowie z armatorem, skontrolowanie jachtu i sprawdzenie czy wszystko na nim działa prawidłowo oraz zapytanie o kilka kwestii właściciela jachtu przed wypłynięciem w rejs.

Umowa pisemna

Naszym pierwszym ruchem podczas wypożyczania łodzi powinno być dokładne przyjrzenie się spisanej umowie, nie omijając regułek napisanych małym druczkiem. Wiele osób jest tak podekscytowanych wizją wypłynięcia w rejs, że nie przejmuje się zupełnie tym co znajduje się w umowie a bywa to bardzo kosztowne.

 

Pułapki na jakie możemy trafić

Należy spojrzeć na podpunkt dotyczący holowania jachtu. Ta klauzula często zawiera informację o tym, że nie wolno holować żaglówki bo armator obawia się o to, że jacht zostanie podczas tej czynności zniszczony. Oczywiście taka sytuacja jest nieczęsta ale nie zawsze będziemy w stanie sami wrócić do najbliższego portu. Warto porozmawiać na ten temat z wynajmującym czy zgadza się na taką ewentualność aby zapewnić sobie wyższy poziom bezpieczeństwa.

Ważnym elementem jest kwestia ubezpieczenia jachtu bo musimy wiedzieć przed wypłynięciem co to ubezpieczenie zawiera a czego nie dotyczy bo możemy się niemiło rozczarować w razie jakiś przygód. Czasami armatorzy uważają, że osoba wypożyczająca powinna pokryć wszystkie szkody jakie zostały wyrządzone przez złe warunki pogodowe (na przykład złamanie masztu przez sztorm). Nie można zgadzać się na wynajmowanie jachtu, który nie jest ubezpieczony lub kwota ubezpieczenia jest podejrzanie niska.

Za każdym razem otrzymując jacht musimy otrzymać listę przedmiotów, które powinny znajdować się na pokładzie. Warto to sprawdzić aby nie okazało się, że czegoś brakuje bo już na początku nie było tego na jachcie.

Umowa o czarter jachtu jest poważnym dokumentem, gdzie podpisujemy się swoim imieniem i nazwiskiem dlatego należało by przeczytać wszystkie warunki umowy.

O serwisie

Na naszej stronie dowiesz się jak bezpiecznie żeglować, jak przygotować się do żeglarstwa oraz czy masaż pomoże nam na zmęczenie i stres.

sklep żeglarski

zanzibar wycieczka na wczasy z planetescape

Kontakt

ul. Solec 22, Warszawa

804 569 874

kontakt@aktywnomania.pl

Galeria