Niesamowita moc masażu

Masaż budzi bardzo przyjemne skojarzenia, zwykle jest stosowany jako lek na zmęczenie i stres. Ta technika relaksu działa pozytywnie na polepszeni nastroju, wyglądu zewnętrznego a nawet na zdrowie. Nawet jedna sesja masażowa jest w stanie pomóc nam w wypadku przemęczenia fizycznego i psychicznego daje ukojenie dla ciała i umysłu. Także rodzaj masażu jakim jest masaż sportowy posiada liczne plusy zbawiennie działające na zmęczenie.

Na czym polega masaż sportowy?

Każdy rodzaj masażu ma inne zasady, które związane są z osiągnięciem celu przez masażystę. W wypadku sportowego chodzi o dopasowanie technik, które będą odpowiadać cechom biologicznym i mentalnym sportowca oraz rodzaju dyscypliny sportowej (taką jaką zajmuje się zawodnik). Rezultatem masażu powinno być zapobieganie objawom patologicznym, które występują u sportowców przeciążonych i zmęczonych treningami.

 

Funkcje masażu sportowego

Każdy z masaży sportowych musi mieć odpowiednią sekwencję czyli etap rozgrzewający, który polega na przystosowaniu danej osoby do zawodów lub treningu. Kolejnym etapem jest regeneracja- pomoc skierowana do organizmu, który powinien wrócić w miarę szybko do stanu pierwotnego po dużym obciążeniu. Ostatnim elementem układanki jest funkcja lecznicza, która wspomaga leczenie jakichkolwiek urazów, które zdarzyły się sportowcowi podczas treningu lub zawodów.

Poszczególne elementy masażu sportowego działają pozytywnie na tkanki i układy organizmu a także skórę, stawy oraz aparat torebkowo-stawowy, tkankę łączną, mięśnie, układ krwionośny, nerwowy i przemianę materii.

 

Zadania masażu sportowego

Masaż sportowy można podzielić na: przedwysiłkowy czyli startowy- masaż zapobiegawczy, rozgrzewający i rozluźniający mięśnie przed wysiłkiem fizycznym. Istnieje także masaż powysiłkowy (postartowy lub międzystartowy)- skraca ona czas regenerowania się organizmu po długim i wyczerpującym wysiłku. Polega na lepszym rozprowadzeniu krwi oraz limfy i zmniejszenie napięcia mięśniowego.

Natomiast masaż treningowy nazywany też przygotowawczym lub kondycyjnym jest dodatkową jednostką podczas treningu sportowca. Ma na celu zminimalizowanie stresu po intensywnych ćwiczeniach fizycznych oraz u zawodników w wysokim poziomem presji psychologicznej.

O serwisie

Na naszej stronie dowiesz się jak bezpiecznie żeglować, jak przygotować się do żeglarstwa oraz czy masaż pomoże nam na zmęczenie i stres.

sklep żeglarski

zanzibar wycieczka na wczasy z planetescape

Kontakt

ul. Solec 22, Warszawa

804 569 874

kontakt@aktywnomania.pl

Galeria