Wakacje na Zanzibarze

Planujesz wakacje na Zanzibarze? Na pewno będą niezapomniane, ponieważ to miejsce oferuje wiele atrakcji dla turystów - o wiele więcej, niż jesteś w stanie sobie wyobrazić! Zacznijmy od tego, że Zanzibar jest największą wyspą Archipelagu Zanzibar i leży na Oceanie Indyjskim. Często nazywa się go również Wyspą Smaków, a to z powodu niezwykle aromatycznych przypraw, jakie można na nim znaleźć.

Spice tour

Właśnie z przyprawami wiąże się jedna z bardziej interesujących wycieczek po wyspie. Ponieważ można wykupić dla siebie i bliskich wycieczkę na plantacje przypraw. O tym, jak pachnie Zanzibar krążą od wieków legendy - to własnie zapach przypraw unoszący się wokół wyspy ściągał tutaj handlarzy z całego świata. Do najpopularniejszych należą goździki, gałka muszkatołowa, cynamon, pieprz i wanilia. Skąd te przyprawy znalazły się na wyspie? Zostały przywiezione przez Sułtanów z Omanu. Wykupując wycieczkę Spice your zyskujesz dwugodzinny spacer z anglojęzycznym przewodnikiem wśród drzew goździkowych, cynamonowców, kęp trawy cytrynowej, palm bananowych czy pnączy wanilii. Dowiesz się również, jak stosować w medycynie i kuchni konkretne przyprawy, trochę o ich historii i uprawie. Ciekawe doświadczenie, a przy okazji możesz zrobić niepowtarzalne zakupy.

Stone Town

Kamienne Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO, a spacerując między zabytkowymi budowlami na pewno poczujesz, jakbyś się cofnął w czasie o kilka wieków. Warto odwiedzić to miejsce i poczuć klimat centrum miasta Zanzibar, gdzie niegdyś kwitł handel niewolnikami. Do dziś można zobaczyć pozostałości pomieszczeń, w których byli przechowywani niewolnicy. Warto się też wybrać na nocny targ i spróbować przepysznych miejscowych specjałów.

Park Narodowy Jozani Chwaka

Jedyny park objęty ochroną na Zanzibarze. Każdy miłośnik tropikalnej fauny i flory powinien się tam wybrać, ponieważ zamieszkują go setki egzotycznych zwierząt, w tym około 40 gatunków ptaków i ponad 50 gatunków motyli! Główną atrakcją turystyczną są jednak małpy colobus.

Prison Island

Bardzo ciekawa wyspa położona niedaleko Zanzibaru. Na tę niewielką wysepkę można wybrać się łodzią. Co tam zobaczymy? Pozostałości po XIX wiecznym więzieniu, w którym umieszczano zanzibarskich zbrodniarzy. Jednak największą atrakcją wyspy jest hodowla olbrzymich żółwi, sprowadzonych na wyspę z Seszeli. Na taką wycieczkę nie możecie zapomnieć aparatu!

Nie zapominajmy, że Zanzibar słynie też z białych piaszczystych plaż i błękitnego nieba.

O serwisie

Na naszej stronie dowiesz się jak bezpiecznie żeglować, jak przygotować się do żeglarstwa oraz czy masaż pomoże nam na zmęczenie i stres.

sklep żeglarski

zanzibar wycieczka na wczasy z planetescape

Kontakt

ul. Solec 22, Warszawa

804 569 874

kontakt@aktywnomania.pl

Galeria