Wyposażenie każdego żeglarza w czasie rejsu

Umiejętność pakowania się na rejs przychodzi z czasem gdy przeżyjemy różne przygody i sytuacje w których okaże się czego nam brakowało. Jednak gdy wybieramy się w pierwszą podróż na wodzie warto zapoznać się z tym co na pewno przyda się w czasie rejsu i obowiązkowo powinno znaleźć się w naszym bagażu.

Głównym celem każdego podróżnika jest posiadanie jak najmniejszego bagażu. Wtedy łatwiej się podróżuje, nie jest on ciężki i nie zajmuje zbyt wiele miejsca jednak trzeba wiedzieć z czego możemy zrezygnować a jakich rzeczy nie da się niczym zastąpić będąc na pełnej wodzie.

 

W co to wszystko spakować?

Istotną sprawą jest także fakt w co schować swoje rzeczy ponieważ zdarza się, że niektóre osoby starym zwyczajem przychodzą na jacht z walizką ze stelażem czy też wersję na kółkach. Są niepraktyczne w perspektywie statku ponieważ zajmują one zbyt wiele miejsca i nie ma gdzie ich schować. Warto jest zainwestować w jakiś luźny plecak lub worek, oczywiście możemy zaopatrzyć się w profesjonalny worek żeglarski. Torba nie powinna mieć na dnie żadnego usztywnienia. Dzięki temu po wyciągnięciu wszystkich rzeczy można taki worek zwinąć i nie nawet nie zauważymy jego obecności.

 

Ubrania

Odzież zależy oczywiście od kierunku rejsu. Jeśli planujemy popływać na Mazurach musimy liczyć się z tym, że często zmienia się tam pogoda i mimo tego, że prognoza zapowie nam bezchmurne niebo i słońce po pięciu minutach może okazać się, że jest bardzo zimno. Warto więc być przygotowanym na każdą pogodę i ewentualność. Ochroną od niesprzyjającej pogody może być nieprzemakalna kurtka przeciwdeszczowa. Możemy udać się do specjalistycznego sklepu i zakupić gumowy sztormiak, który nie przepuszcza wody ani wiatru. Pod taką kurtkę należy założyć gruby sweter.

Kolejną kwestią jest tradycyjny ubiór pań czyli sukienki. Oczywiście można jakąś sportową wersją wziąć ze sobą ale najlepiej będzie gdy pani zaopatrzy się w szorty. Podczas rejsu musimy być cały czas w ruchu czyli stawiać żagle, ciągnąć za liny czy zmywać pokład. Takie czynności wykonywanie w sukience chyba raczej się dobrze nie skończą.

Obuwie musi mieć miękką, elastyczną i białą podeszwę bo inne kolory mogą rysować pokład. Polecane są adidasy, tenisówki albo sandały. Unikać należy klapek bo można je zgubić i stracić równowagę.

Praktyczną zasadą jest to, że powinniśmy wziąć ze sobą o jedną rzecz więcej do ubrania niż podczas wyjazdu na wakacje bo ubrania na jachcie szybko i łatwo się moczą.

O serwisie

Na naszej stronie dowiesz się jak bezpiecznie żeglować, jak przygotować się do żeglarstwa oraz czy masaż pomoże nam na zmęczenie i stres.

sklep żeglarski

zanzibar wycieczka na wczasy z planetescape

Kontakt

ul. Solec 22, Warszawa

804 569 874

kontakt@aktywnomania.pl

Galeria