Pielęgnacja paznokci zniszczonych po hybrydach

Pielęgnacja paznokci zniszczonych po hybrydach

30 listopada, 2018 0 przez admin

Twoje paznokcie są zniszczone po hybrydach? Ich kondycja nie jest najlepsza, a Ty nie wiesz jak je odbudować? Śpieszymy z pomocą. Poniżej prezentujemy szereg rad, które pozwolą Ci przywrócić paznokcie do optymalnej formy.

Odpoczynek dla paznokci

Jeśli kondycja Twoich paznokci nie jest najlepsza, to daj im odetchnąć od hybryd, tipsów i lakierów. Kolejna dawka chemii nie jest wskazana. Odpoczynek jest konieczny, aby zaszły procesy regeneracyjne.

Odżywki do paznokci

W każdej drogerii znajdziesz odżywki do paznokci, które mają różne funkcje. Po hybrydzie najlepiej stosować dwa rodzaje: regenerującą i wzmacniającą. Paznokcie są bowiem zniszczone i słabe.

Nie obcinaj skórek

Przy pielęgnacji paznokci, wiele kobiet popełnia ten sam błąd, a mianowicie – obcina skórki zamiast je odpychać. Zabieg tego typu spowoduje tylko i wyłącznie ich szybki wzrost. Odpychanie z kolei da taki sam efekt wizualny, ale nie wpłynie na tempo wzrostu skórek.

Nawilżaj dłonie i paznokcie

Dłonie nawilżać najlepiej przy wykorzystaniu oliwy z oliwek, która pozytywnie odbije się także na kondycji naszych paznokci. Ten szeroko wykorzystywany produkt w kosmetologii ma właściwości nawilżające, odżywiające i wzmacniające.

Zadbaj o kolor płytki

Naturalnym sposobem na rozjaśnienie płytki jest wykorzystywanie właściwości soku z cytryny. Wystarczy regularnie stosować peeling cukrowo-cytrynowy, by kolor płytki stał się jaśniejszy.

Odżywiaj od wewnątrz

Na paznokcie wpływ mają minerały takie jak cynk i wapń, a także białko i witamina A. Odpowiednie odżywianie wpłynie zatem także na kondycję paznokci, sprawiając, że będą nie tylko mocniejsze, ale także ładniejsze i zdrowsze.

Jak widać, o paznokcie można dbać w różny sposób. Warto jednak pamiętać, że wszelkie wymienione metody są skuteczne tylko wtedy, gdy realizujemy je regularnie

Domowe sposoby na piękne paznokcie i dłonie

Zapraszamy do zapoznania się z zabiegami, które z powodzeniem można wykonać w domu.

Oliwa z oliwek na paznokcie

Jeśli pragniesz odświeżyć i nawilżyć płytkę paznokcia to doskonale sprawdza się oliwa z oliwek. Jej właściwości sprawiają, że paznokcie zyskają nie tylko na wyglądzie, ale także na zdrowiu.

Aby zrealizować zabieg wystarczy podgrzać oliwę z oliwek (do temperatury około 35-40 stopnii) i zanużyć w niej paznokcie na 15 minut. Po tym okresie należy dokładnymi, delikatnymi ruchami wytrzeć tłustą substancję.

Peeling solny na dłonie

Peeling solny ma działanie wygładzające. Sól mimo, że nie zawsze jest traktowana jako sprzymierzeniec skóry, to w formie peelingu sprawdza się doskonale.

Do około 2-3 łyżeczek gruboziarnistej soli należy dolać 100ml oliwy z oliwek. Masować przez około 5-10 minut dziennie aż do uzyskania zadowalających efektów.

Peeling cukrowy na dłonie

Peeling cukrowy to doskonały sposób na odżywienie i wygładzenie dłoni. Podgrzej odrobinę miodu, dodaj dwie łyżeczki gruboziarnistego cukru. Masuj dłonie przez około 15-20 minut.

Skóra, która jest regularnie traktowana peelingiem cukrowym potrafi zmienić się nie do poznania. Dodatkowo miód działa antybakteryjnie i antyzapalnie.

Sok z cytryny na paznokcie

Najpowszechniejszą formą rozjaśniania i odżywiania płytki paznokcia jest wykorzystanie właściwości soku z cytryny. Wystarczy umieścić paznokcie w soku i pozostawić na dziesięć minut.

Zabieg należy powtarzać 2-3 razy w tygodniu. Pierwsze efekty zauważyć można już po pierwszej realizacji.

Wyżej wymienione zabiegi są w pełni bezpieczne.

Jak widać sposobów na pielęgnację dłoni i paznokci jest co najmniej kilka. A Ty, droga czytelniczko – jakie metody wykorzystujesz w codziennej, domowej pielęgnacji? Jak dbasz o swoje paznokcie? Zachęcamy wszystkie Panie do dyskusji w komentarzach pod tym artykułem.