Co warto zwiedzić na Zanzibarze?

Zanzibar - największa wyspa Archipelagu Zanzibar, należąca w całości do Tanzanii. Wyspa Smaków - to właśnie na Zanzibar przed wiekami przybyli portugalscy żeglarze, według legendy, skuszeni aromatycznymi zapachami dochodzącymi z wyspy, chociaż bez wątpienia do goździki są najważniejszą przyprawą Zanzibaru. Oczywiście poza przyprawami wyspa oferuje o wiele więcej, a zdecydowanym atutem są białe i piaszczyste plaże, błękitne niebo i mnóstwo słońca.

Co warto zwiedzić na Zanzibarze?

Jeśli wynajmiesz samochód, możesz objechać całą wyspę w siedem dni i zobaczyć wszystkie najważniejsze punkty. Samochodem nie wjedziesz natomiast do Kamiennego Miasta - Stone Town - zabytkowego centrum miasta Zanzibar, ponieważ pojazdy większe niż motocykl najzwyczajniej nie mieszczą się w ciasnych uliczkach. Dlatego zarezerwuj jedno popołudnie i wieczór na spacer po Kamiennym Mieście, a w mgnieniu oka przeniesiesz się kilka wieków wstecz. Do niechlubnych historii należy fakt, że w Kamiennym Mieście był jeden z największych targów niewolników. Nadal można zobaczyć pomieszczenia, w których przechowywano niewolników przed sprzedażą czy wymianą. Jeśli chodzi o targi, warto wybrać się na jeden z nocnych targów, na którym najecie się do syta przepysznymi lokalnymi potrawami - owocami morza, rybami, świeżymi warzywami i tropikalnymi owocami. To część, której żaden turysta nie może odpuścić!

Park Narodowy Jozani Chwaka

Oraz jedyny rezerwat przyrody, który znajduje się na wyspie. Jego powierzchnia wynosi około 50 kilometrów kwadratowych. W parku rosną ogromne baobaby i fikusy oraz lasy namorzynowe, w których możemy spotkać niezliczoną ilość egzotycznych dla nas zwierząt. Jakich? Przykładowo: leopardy albo małpy red colobus - które należą do największej atrakcji parku. To świetne miejsce dla miłośników ptaków, bo spotkamy tu ponad 40 różnych gatunków, a co ciekawe, park zamieszkuje również ponad 50 gatunków oszałamiająco pięknych motyli. Nie wspominając o tym, że żółwie i pytony należą do nieodłącznego elementu parku. Jeśli więc jesteś zapalonym fotografem amatorem, koniecznie weź aparat i dodatkową kartę pamięci, bo po takiej wycieczce nie będziesz wiedział, którymi zdjęciami obklejać ściany!

Jaskinia Miza wa Miza

Znajduje się w pobliżu wioski Kizimkazi. Istnieje legenda związana z tą tajemniczą jaskinią. Podobno dawno temu w tym miejscu była studnia, która należała do lokalnego wodza. Każdy, kto do niej zaglądał miał zakaz wołania towarzyszy po imieniu, ponieważ groziło to nieszczęściem. Pewnego dnia do studni podeszły dwie żony wodza i jedna z nich zawołała do drugiej "Miza, chodź szybciej!", przez co zamieniła kobietę w kamień, który do dziś leży w jaskini.

O serwisie

Na naszej stronie dowiesz się jak bezpiecznie żeglować, jak przygotować się do żeglarstwa oraz czy masaż pomoże nam na zmęczenie i stres.

sklep żeglarski

zanzibar wycieczka na wczasy z planetescape

Kontakt

ul. Solec 22, Warszawa

804 569 874

kontakt@aktywnomania.pl

Galeria