Męski sport czyli żeglarstwo

Tego rodzaju aktywności fizyczna jest polecana dla odważnych, ambitnych i wytrzymałych mężczyzn, którzy są otwarci na świat i pełni energii.

 

Poczucie wolności

Żeglarstwo jest sportem, który przyciąga mężczyzn z buchającym testosteronem, indywidualistów lubiących własne zasady i kochających wolność. Każdy z nich pretendujący do tytułu bycia żeglarzem musi mieć zdolności przywódcze aby świadomie i bezproblemowo kierować zespołem. Jest to bardzo odpowiedzialna funkcja aby brać na siebie całą załogę i łódź i w razie nieszczęścia za to odpowiadać. Takie osoby muszą sprawnie zarządzać ekipą i umieć postawić na swoim. Ten sport wiąże się z oderwaniem się od cywilizacji i zgiełku miasta.

 

Profesjonalizm w żeglarstwie

Każdy zapalony żeglarz lubi uczucie rywalizacji podczas regat, wtedy wyzwalają się z niego najlepsze i najsilniejsze cechy osobowości czyli niezależność, odwaga, umiejętność przewidywania biegu zdarzeń oraz otwarcie się na członków załogi. Opanowanie tych cech charakteru przydaje się później w zwykłym życiu na lądzie, na przykład w korporacji.

 

Jak rozpocząć sportową zabawę?

Każdy polski żeglarz musi chociaż raz wyruszyć na Mazury zwane Krainą Tysiąca Jezior. Co roku „spływa” tam około 5 mln turystów, w większości wielbicieli zabaw na wodzie.

Można skorzystać tam z kursu lub rejsu szkoleniowego gdzie uzyskuje się 12 umiejętności żeglarskich a także dla chętnych nawet i 13 licząc umiejętność śpiewania szant. Każda osoba, która ukończyła 16 rok życia i pozytywnie przeszła szkolenie otrzymuje patent żeglarza jachtowego czyli może zostać kapitanem łodzi na wodach śródlądowych i morskich (oczywiście z pewnymi ograniczeniami jeśli chodzi o trudności pogodowe). Istotna dla bezpieczeństwa jest umiejętność taklowania, wodowania, zwrotu na wiatr, żeglowania po okręgu, zwrotu z wiatrem, dobijania i wstawania po przewrotce. Uprawiając ten dość elitarny sport ważne jest aby mieć grupę znajomych, którzy lubią ten sport bo samotne żeglowanie nikomu raczej nie służy bo i tak odrywa od codzienności i od domu. Takie powiew wolności na pewno przyczyni się do umocnienia więzi z przyjaciółmi, którzy dobrze czują się na wodzie.

O serwisie

Na naszej stronie dowiesz się jak bezpiecznie żeglować, jak przygotować się do żeglarstwa oraz czy masaż pomoże nam na zmęczenie i stres.

sklep żeglarski

zanzibar wycieczka na wczasy z planetescape

Kontakt

ul. Solec 22, Warszawa

804 569 874

kontakt@aktywnomania.pl

Galeria